Marş Dinamosu Arızası

Marş Dinamosu Arızası

Araçlar en özel kılan özellik marşa basıldığı zaman aracın çalışması ve her zaman uygun şekilde hareket etmesidir. Eğer aracınız istediğiniz zaman çalışmazsa konfordan ve rahatlıktan söz etmek mümkün olmaz. Aracın ilk çalışma aşamasında yüksek elektrik enerjisi ihtiyacı vardır. Akünün ürettiği 12 volt elektrik enerjisi bu ihtiyaçları karşılamaz. Kontak anahtarı vasıtası ile çalışan bu elektrik motoru, aracın çalışmasını sağlayacak olan enerjinin üretilmesini sağlar.
 
 

Marş Dinamosu Arızası

Marş Dinamosu Arızası Neden Olur?

Marş Dinamosu Arızası Neden Olur?

Marş dinamosu arızası aracın ilk çalışması için gereken gücün sağlanmasını önler. Akü ile ilgili sorunlar ortaya çıktığı zaman bu olumsuz durum aracın marş dinamosunu da olumsuz etkiler. Akünün kontrolü esnasında karşılaşılan sorunlar aynı zamanda marş dinamosunu da olumsuz etkiler. Kutup başlarında korozyon, güç kaybı ve sıvı kaybı gibi sorunlar aracın marş dinamosunun verimli şekilde çalışması üzerinde sorunlar yaratır.
 
Genel olarak bu konuda ortaya çıkan sorunların kaynağı aküdür. Korozyon etkisi enerji düşüşü ve bağlantı sorunları önem arz eder. Bu sorunlara ek olarak akünün bitmesi de örnek gösterilebilir. Sorunların ortaya çıkmasında bir başka sebep ise akünün bitmiş olmasıdır. Şarj dinamosunun da belli bir ömrü vardır. Bu parçanın ömrünü tamamlamasına bağlı olarak araçlar çalışmaz duruma gelebilir. Böylece çok önemli bir konfor kaybının ortaya çıkması söz konusu olur.
 

Marş Dinamosu Arızası Neden Olur?

Marş Dinamosu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Marş Dinamosu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Marş dinamosu arızası ortaya çıktığı zaman bu sorun giderilmeden aracın kullanılması mümkün olmaz. Marş dinamosu bir araç için çok önemli teknolojilerin başında gelir. Aracın her seferinde sorunsuz ve güvenli çalışması için bu sistemin düzenli olarak görevini yapması önem arz eder. Servisimiz bünyesinde arıza ve sorunları gidermek için geniş imkânlar bulunur. Marş dinamosu, akü ve birbirine bağlı diğer bileşenlerin uzmanlar tarafından değerlendirilmesi yapılır. Arızalı parçalar tespit edilirken, tamir ve değişimle birlikte servisimiz çözüm getirir.
 
Modem ve gelişmiş yatırımlarla kendini göstermiş olan servisimiz, her türlü imkâna sahip durumdadır. Böylece aracınızın güvenini ve konforlu hale gelmesi, yapacağımız çalışmalarla birlikte avantajlı bir sonuç yaratacaktır. Müşteri memnuniyeti için harekete geçen ve her zaman çok yoğun çalışan servisimiz, aracınız için her zaman en iyi çözümleri gündeme getirecektir. Tedarik ettiğimiz kaliteli parçalar ve yüksek ekipman kalitesi sayesinde her türlü soruna çare buluruz. Böylece yolda kalmadan güvenli şekilde ulaşım fırsatı ayağınıza girmiş olur.
 

Marş Dinamosu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?