Motor

Motor

Araç motorunun performansını yüksek tutmak için, motorun sorunsuz çalışması önemlidir. Özellikle zamanında yağ ekleme ve filtre değişimi ile verimlilik konusunda önemli bir şansın ortaya çıkması söz konusu olur.

Servisimizin itinalı çalışmaları ile sunulan Şişli oto motor hizmetleri, aracınızın motor gücünü ve performansını yüksek tutar. İlk olarak bu konuda bakım hizmetlerine yoğunlaşmak gerekir. Periyodik bakım, kış bakımı ve bahar bakımı gibi hizmetlerde araç motorunun bakımının yapılması, hizmet içindeki önemli başlıklardan biridir.
 
Popüler bir hizmet haline gelmiş olan 15 adımda bakım hizmeti oldukça geniş kapsamlıdır. Bu kapsam içinde araç motorunun bakımı önemli bir yer tutar. Gerekli bakımın uygun biçimde yapılması, aracınızın artan performansına önemli katkı sağlar. Motor bakımının düzenli olarak yapılması ile her türlü mesafede emniyetli ve ekonomik bir yolculuk mümkün olur.
 

Araç Motoru Tamir Hizmetleri

Arızaların tespit edilmesi ile hemen tamir için plan oluşturmak gerekir. Arızalı parçaların değişmesi gerekenler ve tamirle düzeltilebilecekler birbirinden ayrılır. Tamiri mümkün olan parçaların tamiri maliyeti düşürür ve aracın servisten daha kolay şekilde çıkması sağlanır. Tamir hizmeti araçlar için her zaman çözüm olmaz. Şişli motor tamircisi ihtiyaçlarınızda uzman ekiplerimiz ve kaliteli donanım unsurlarımız fark yaratıp size en kaliteli hizmeti sunacaktır.
 
Aracınızın marka değerini korumak için, bu tür tamir hizmetlerini bizim servisimizden almanız gerekir. Müşterileri için en iyisini hazırlamayı görev olarak gören servisimiz. Servis yapısı ve takımları ile bu branşta en ileri çalışmaları uygulamıştır. Böylece motor ömrünü uzatan çalışmaların çok makul koşullarda ortaya çıkması söz konusu olmuştur.
 

Araç Motor Parça Tedarik Ve Değişim

Araçlarda en kritik sistemlerin başında gelen motorlar, pek çok bileşen ve pek çok parçanın bir araya gelmesi ile kusursuz çalışır. Bu çalışmaların zaman içerisinde belli bir takım sorunları ortaya çıkarması söz konusu olmaktadır. Sektöründe yapmış olduğu başarılı çalışmalarla birlikte, servisimiz bünyesindeki teknik elemanlar çok iyi çözümlere ulaşmaktadır. Motor parça tedarik hizmetlerinin yanı sıra, parça değişimi konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar, aracın motor kalitesine büyük destek vermektedir.
 
Yıllarca işinde profesyonel hale gelmiş olan ekiplerimiz, oto beyin tamiri konusunda yine önemli adımlar atmaktadır. Buna mukabil olarak, motor ihtiyaçlarını karşılama noktasında yıllardan beri güvenilir çözümlerle kendimizi geliştirmiş durumdayız. Karşınıza çıkarmış olduğumuz nitelikli hizmetler, sektörün en iddialı çalışmalarını gözler önüne getirmektedir. Aracınızın yüksek performansını tedarik noktasında, motorunuza yapmış olduğumuz takviye ve değerlendirmeler sizin için en iyi sonucu gündeme getirmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Motor Testi Nasıl Yapılır?

Bir aracın motor testi 3 farklı şekilde yapıla bilmektedir. 1. Evde; rölanti devri, yağ basıncı, soğutma sıvısı sıcaklığı gibi durumlar değerlendirilerek. 2. ve en sağlıklı olanı oto servislerde yapılan Şişli motor tamircisi departmanımızda bizimde titizlikle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biri olan Bilgisayar destekli motor testi ve dinamometre testidir.

Arabada Motor Arızası Nasıl Anlaşılır?

Bir aracın motorunda arıza olduğunun en belirgin özelliği motordan farklı seslerin gelmeye başlaması, motor arıza lambalarının yanması, egzozdan mavi, beyaz, siyah duman çıkmaya başlaması, mtorun rölantide sallanması, titremesi, aracın güç ve performans kaybetmesi motor arızalarının en yaygın özelliklerinden biridir.

Motorun Bitik Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Motorun bitik olduğu hem teknik servis gözetiminde hem de araç sahibinin araçta fark ettiği bazı durumlar sonucunda anlaşılabilir. Motor arıza lambasının yanması, motorun gürültülü çalışması ve yağ sızdırması, egzozdan aşırı duman çıkması, aşırı yakıt tüketimi ve aracın çekiş gücünün düşerek performans kaybetmesi bu belirtilere örnek olarak verilebilir. Şişli motor tamircisi ustalarımız aracınıza yapacağı kısa muayene ve arıza tespitleri sonucunda motorunuz hakkında size bilgi verebilmektedir.

İlgili Konular

Fren Pedalı Neden Boşalır

Fren Pedalı Neden Boşalır

Fren pedalının boşalması, yani pedala bastığınızda pedalın beklenenden daha fazla yere kadar inmesi veya sıkıştırıldığında yeterince direnç göstermemesi, genellikle fren sisteminde bir sorun olduğunun işaretidir.

Rehbere git

Marş Dinamosu Arızası

Marş dinamosu arızası araç konforunu çok olumsuz etkileyen sorunların başında gelir.

Rehbere git
Marş Dinamosu Arızası
EGR İptali

EGR İptali

EGR iptali araç motorunun çalışma performansını artırmak için yapılan bir işlemdir.

Rehbere git

Oto Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kara taşıt araçları dünyada en çok kullanılan ulaşım araçlarıdır.

Rehbere git
Oto Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler