Renault Megane Servisi

Renault Megane Servisi

Hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimize sunarken önceliğimiz, gereksinim duyduğunuz arıza ve onarım konularında araçlarınızı kısa sürede eski haline getirmek! Megane, 2000 yılından bu yana Renault tarafından üretilen kompakt bir aile otomobilidir. Kompakt otomobiller ile sıcak hatchback'ler arasındaki boşluğu doldurmak için yaratılmıştır ve hem sürücüler hem de sahipleri arasında bir hit olduğunu kanıtlamıştır. Megane'ın geniş iç mekânı, güçlü motoru ve yumuşak sürüşü, onu günlük kullanım için ideal bir araç haline getiriyor. Mükemmelliğine rağmen, Megane'ın sürücü ergonomisi, motor emisyonları ve maliyet etkinliği açısından eksiklikleri vardır. 
 
Renault Servisi olarak öncelikle tüm hizmetlerimizi profesyonel bir şekilde sunup, müşteri memnuniyeti ilkelerine bağlı kalmayı hedefliyoruz. Zamanında servis, Megane'ınızın en yüksek performansta çalışmasını sağlar. Maliyetli onarımlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Megane'ın bakım planı, Renault Megane Servis bilgisi sitesinde mevcuttur. Bu çizelge, Megane'ınızı ne sıklıkla servise ve yetkili bayinize kontrol ettirmeniz gerektiğini belirtir. Ayrıca, arabanızın yağını ve filtrelerini değiştirmek gibi arabanızın bakımını kendiniz nasıl yapacağınız hakkında da bilgi sağlar. Bazı model yılları diğerlerinden daha sık servis gerektirir, bu nedenle arabanız yaşlandıkça ne yapmanız gerektiğini görmek için programı kontrol edin.
 

Renault Megane Servisi

Şişli Renault Megane Servisi

Şişli Renault Megane Servisi

Şişli Renault Megane Servisi araçlarınızın rutin bakım işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirir ve sizi uzun süre boyunca bekletmez. Pratik bir çözüm anlayışıyla siz değerli müşterilerine hizmetler sunar. Anlaşılır bir şekilde, çoğu sürücü çalışmamak için arabalarına ne sıklıkta bakım yaptırmaları gerektiğini bilmek ister. Örneğin, garantiniz devam ederken aracınıza bakmazsanız, yine de yapabilecek misiniz? Bunu akılda tutarak, bir Megane'ın servis planının bölümlerine bakalım. İlk olarak, servis aralıkları üretici tavsiyelerine göre belirlenir. Tipik olarak her 12 ayda bir veya 2017 model araçlar için 24.000 kilometrede bir. Bununla birlikte, daha kısa servis aralıklarına sahip eski araçların sürücüleri, kendi otomobil modelleri için üreticilerinin tavsiyelerini doğrulamalıdır. Ardından, her aralıkta önerilen bakım işlemlerine bakalım. İşte bazı örnekler:
 

Şişli Renault Megane Servisi

Renault Megane Servisi 2022 Hizmetleri

Renault Megane Servisi 2022 Hizmetleri

  • 1 Yıllık kontrol aracın çeşitli parçalarını aşınma ve yıpranma açısından inceler.
  • Hava filtresini yenisiyle değiştirme
  • 2 Motor yağ filtresini yenisiyle değiştirme
  • 1 Gerektiğinde bujileri yenileriyle değiştirme
  • 2 Soğutma suyunu yeni antifrizle değiştirme
  • 1 Klima sistemi servis döngüsü sırasında kabin hava filtresini yenisiyle değiştirme
Emisyon kontrol sistemleri, bir otomobilin motorunun ürettiği zararlı emisyonları azaltmak için kullanılır. Bazı sistemler, yakıtı daha düşük sıcaklıklarda yakarak veya ekstra yanma enerjisi oluşturmak için benzine ekstra sıkıştırma ekleyerek emisyonları azaltır. Diğer emisyon kontrol sistemleri, motor veya araç kontrol sistemi genelindeki bileşenleri izler ve emisyonları azaltmak veya düzgün bir şekilde gerçekleştirmek için gerektiğinde otomatik olarak müdahale eder.
 
Emisyon kontrol sistemi servis aralıkları hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler şunlardır:
 
  • Distribütör kapağını ve rotor konumunu yılda iki kez kontrol edilmesi gerekir.
  • Ateşleme bobinini yılda iki kez kontrol edilmelidir.
Aracınızın keyfini çıkarabileceğiniz süre, büyük ölçüde aracınızın yetkili bir bayiden ne kadar düzenli olarak uygun bakım ve servis aldığına bağlıdır. Megane'ınızı düzenli olarak kullanmayı planlıyorsanız, daha uzun bir planlanmış bakım aralığına sahip olanı seçmek, aracınızı en iyi çalışır durumda tutarken zamandan ve hayal kırıklığından tasarruf etmenizi sağlar.
 
Şişli Renault Megane Servisi aracınızı en iyi durumda tutar. Böylece araçlarınız pahalı onarımlara veya değiştirmelere ihtiyaç duymadan mümkün olduğu kadar uzun süre dayanır. Planlı bakımınız için bir aralık uzunluğu seçerken, eski modellerin yenilerine göre daha sık servis gerektirdiğini unutmayın; bu nedenle daha eski bir modeliniz varsa, gerekirse her bir planlı molanın uzunluğunu artırın. Ek olarak, yetkili bir tamirci tarafından yıllık muayenelerin yapılması, aracınızın en iyi durumda kalmasını sağlarken, gerekli onarımlar veya değiştirmeler hakkında size bilgi rahatlığı sağlar.
 

Renault Megane Servisi 2022 Hizmetleri